Ptáci na obzoru

Přednáška organizace ORNITA

Dne 12.10.2018 proběhl na naší základní škole naučný program „Ptáci na obzoru“ prezentovaný organizací ORNITA. Během přednášek byli žáci seznámeni s vlivy lidské činnosti na naši krajinu a život volně žijících ptáků. Byly nám sděleny možné nástrahy, se kterými se ptáci v naší volné přírodě mohou setkat a jak bychom jim mohli i my pomoci tyto nástrahy překonat. Mohli jsme pozorovat vycpaniny ptáků a ochočené živé exponáty káněte lesního, poštolky obecné, sokola stěhovavého a luňáka červeného. Luňák Luky a poštolka Kája jsou natolik zvyklí na člověka, že nám bylo dokonce umožněno si tyto dva ptáky pohladit a porovnat stavbu peří a konstituci těla.

Organizace ORNITA nám děkujeme za příjemný přednáškový den a za příspěvek, který pokrývá nejen samotnou přednášku a materiály, které si děti odnesly a byly dány do školy, ale také za finanční pomoc s ochranou ohrožených ptáků a s jejich možným navrácením do volné přírody.

Pro více informací, jak pomoci s ochranou ptactva u nás, navštivte webové stránky organizace ORNITA. www.ornita.cz