Projektový týden 5. ročníků - Jíme zdravě

Projektový týden 5. ročníků

V týdnu od 12. do 16.11. proběhl v 5. ročníku projektový týden "JÍME ZDRAVĚ".

Toto téma zahrnuly paní učitelky do všech předmětů. Děti si tvořily průzkum o stravování žáků naší školy, vytvářely pyramidu zdravé výživy, hledaly přísloví a rčení s tímto tématem, uspořádaly výstavu kuchařek z domácí knihovničky, řešily slovní úlohy, projevily orientaci ve finanční gramotnosti, sestavily podle učebnice zásady zdravé výživy, vytvořily třídní Receptář apod.

Součástí projektu byl i výlet do Lán, kde se dozvěděly o stravování za první republiky a oblíbených jídlech T.G. Masaryka.

Největším zážitkem byla příprava pohoštění pro kamarády - pomazánky nebo salátu. Veškeré zajištění bylo plně v jejich kompetenci . Jak vše zvládly, dokládají fotografie. Závěrem lze říci jen "MŇAM".

Mgr. O.Sokolová, Mgr. J.Gorecka

Fotogalerie - Jíme zdravě