Výlet na horu Řip - 4. ročníky

25.4.2019 absolvovali žáci našich čtvrtých tříd vlastivědný program Naše vlast - slavné osobnosti na hoře Říp.

Setkali se se sv. Václavem, který je seznámil se státními symboly, Mistr Jan Hus jim o sobě a své době povyprávěl v rotundě sv. Jiří, Jan Ámos Komenský je učil o slavných osobnostech českých dějin, rázný Jan Žižka si je srovnal a učil je např. střílet prakem na křižáky, praotec Čech s nimi vyrobil amulet a povídal o jejich putování do země zaslíbené, Božena Němcová je vyzkoušela z pohádek a ukázala jim, co krásy najdou kolem sebe.

V rámci her a úkolů děti poznávaly naše kulturní památky, přírodní krásy, města a osobnosti, které před nimi doslova oživly. Děti propojily poznatky z různých předmětů a mohly prožívat různá období.

Mgr. K. Válková a Mgr. L. Svobodová