Dny bezpečnosti na ZŠ Fryčovická

V pátek 11.10.2019 proběhl na Základní škole Fryčovická Den bezpečnosti věnovaný prevenci a vzdělání v oblasti dopravní výchovy. Program byl velmi obsáhlý, zahrnoval teoretickou a praktickou část.

V teoretické části se děti dozvěděly, jak používat reflexní prvky, něco o zdravovědě a první pomoci, jaký vliv má alkohol a drogy na chování účastníka silničního provozu a také se dozvěděly, co jsou aktivní a pasivní bezpečností prvky vozidel.

V praktické části si všechna tato témata mohla na vlastní kůži vyzkoušet – jak se správně chovat v silničním provozu na kolech a elektrovozítkách a jaká rizika hrozí, prakticky si děti vyzkoušely, jak poskytnout první pomoc při autonehodě, jak se dostat z bodu A do bodu B pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek díky speciálním brýlím a mnoho dalšího.

Společnosti Dekra děkujeme a těšíme se na další spolupráci!