Techmanie

V pátek 7.11.2019 jsme navštívili Science park Techmanii v Plzni. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o lidském těle a našich smyslech. V technické části parku jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet spousty pokusů a přístrojů. Na science show nám ukázali mnoho skvělých pokusů s tekutým dusíkem a v obřím planetáriu jsme si vyzkoušeli gyroskop, to je ta mašina, na které trénují kosmonauti!

Žáci 8.B

V pátek 8. listopadu jsme jeli autobusem do Techmanie v Plzni. Jako první jsme měli program v planetáriu a promítali nám o Zemi, Slunci a Měsíci. Pak jsme se přemístili do hlavní budovy, kde jsme shlédli výukový program o tekutém dusíku. Pak jsme měli rozchod a vyzkoušeli jsme mnoho zajímavých věcí. Nakonec se šlo zpět do planetária a tam jsme si vyzkoušeli , jaké to je na gyroskopu. Výlet byl super, moc se nám líbil.

Žáci 6.A