Projekt Příběhy našich sousedů

Žáci všech tří letňanských škol se v tomto školním roce zúčastnili projektu Příběhy našich sousedů. Za naši školu se účastnili vybraní žáci sedmého a osmého ročníku, vytvořili celkem tři týmy po čtyřech až pěti členech. Každý tým měl za úkol pod vedením své paní učitelky Paclíkové nebo paní učitelky Šípové vyzpovídat pamětníka a na základě tohoto rozhovoru pak vytvořit rozhlasovou či video reportáž, případně animaci. Žáci tak získali zkušenosti s dokumentaristickou prací, účastnili se mediálních workshopů, aby dokázali sesbírané informace zpracovat do krátkého příběhu, učili se pracovat v týmu a vyzkoušeli si výsledky své práce prezentovat veřejně.

Ve středu 30. března projekt vyvrcholil závěrečnou prezentací na letňanské radnici, které se zúčastnili pamětníci, zástupci městské části, rodiče, pedagogové i veřejnost. V publiku zasedla i porota. S jednotlivými výstupy se její členové seznámili dopředu a jejich úkolem bylo vyhlásit tři nejlepší práce.

Byli jsme velmi potěšeni, že se žáci z 8. C Karolína Nedbalová, Daisy Bostocková, Matyáš Vaněk a ze 7. C Daniela Holtman z týmu paní učitelky Šípové umístili na 1. místě, a celou soutěž tedy vyhráli. Tým zpracovával příběh 98letého Jiřího Procházky ve formě animace.

Vítězům moc gratulujeme a všem žákům děkujeme za jejich usilovnou půlroční práci na projektu.

ZÁPIS do 1. ročníku pro cizince (Ukrajina)

20.5.2022

ZÁPIS do 1. ročníku pro cizince, kterým byla v ČR poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s ozbrojeným konfl...

Fryčovický poeta – recitační soutěž žáků 1.st.

4.5.2022

Proběhlé akce školní družiny